>

Usługi

Co jest w naszej ofercie
Image

Regeneracja

Bębnów, rolek, kół, wałków, elektrobębnów i nie tylko

Regeneracja rolek odbywa się poprzez usunięcie starej okładziny, a następnie nałożenie nowej powłoki. Gumowanie odbywa się poprzez wulkanizację autoklawem w przypadku gumy lub sylikonu. Powłoki poliuretanowe wykonywane są metodą nadlania a także natrysku. Mniejsze rolki wulkanizowane są w prasach ciśnieniowych za pomocą gotowych form. Na życzenie klienta istnieje możliwość nałożenia gumy metodą tradycyjną za pomocą kleju. Metoda ta znajduje swoje zastosowanie wszędzie tam gdzie nie ma możliwości demontażu bębna. Wszystkie zregenerowane powłoki są przenoszone na szlifierkę gdzie następuje obróbka gumy. Guma jest obrabiana przez szlifowanie na odpowiedni wymiar i kształt zgodnie z rysunkiem technicznym lub innymi wytycznymi dołączonymi do zlecenia. Na życzenie klienta istnieje możliwość wykonania w powłoce różnego rodzaju nacięć czy też kształtów. Wszystkie bębny, elektrobębny, wałki, rolki czy też inne części są starannie pakowane oraz oznaczone etykietami identyfikacyjnymi zawierającymi między innymi wymiary i numer rysunku według którego zostały wykonane. Istnieje możliwość wprowadzenia własnego systemu oznaczeń aby móc zidentyfikować część na przykład po kodzie kresowym. Jeżeli są Państwo zainteresowani naszymi usługami zapraszamy do kontaktu.

Firma Petrus zajmuje się regeneracją oraz gumowaniem bębnów, rolek, elektrobębnów metodą tradycyjną lub poprzez wulkanizację w prasach i autoklawie.


Gumowanie wałka może odbyć się za pomocą:

Image

Gumowanie na zimno

Gumowanie metodą na zimno odbywa się poprzez użycie najwyższych jakości klejów do łączenia gumy z metalem. Metoda ta bardzo dobrze zdaje egzamin wszędzie tam gdzie nie ma możliwości wymontowania wałka na zewnątrz przenośnika lub jego konstrukcja nie pozwala na zastosowanie wysokiej temperatury.

Image

Gumowanie w autoklawie

W autoklawach gumowane są głównie bębny o dużych gabarytach, które posiadają powłokę gumową na całej powierzchni płaszcza i nie są odpowiednie do wulkanizowania ich w małych formach. Maksymalna średnica, którą możemy zwulkanizować i obrobić na maszynie wynosi 60cm natomiast długość całkowita 2,5m.

Image

Gumowanie w formach

Posiadamy bardzo duży wachlarz gotowych form wulkanizacyjnych o różnych wymiarach, w których możemy wulkanizować różnego rodzaju wałki, rolki oraz koła. Maksymalna długość wałka jaką możemy zwulkanizować w formie i przeszlifować wynosi 1m.

Image

Powłoki poliuretanowe

Metoda, która idealnie zdaje egzamin wszędzie tam gdzie wymagana jest duża odporność na uszkodzenia mechaniczne. Istnieje możliwość pokrycia różnego rodzaju elementów takich jak gratowniki, duże koła, rolki i inne urządzenia o skomplikowanych kształtach.